Halb enesetunne pikka aega peale sangpommi tõstmis 17.09.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Olen 24 aastane naine ja mul on selline mure, et tõstsin augusti
algul sangpommi, 14 kg, (maast sirgele käele üles umbes 25 korda)
järgmisel päeval oli väga halb olla ja oksendasin korduvalt. süüa ei
tahtnud mitu päeva. Siis läks paremaks ja läksin suvilasse, seal tõstsin
veeämbreid mitte palju aga siiski, õhtul peale söömist hakkas jälle
väga halb ja oli selline tunne et minestan. Paari päevaga möödus seegi.
Kuid siis jälle 22 august ostsin poest arbuusi ja veel igasugu vidinaid
ja vedasin selle koju (5 korrusele)- ei oska kg öelda aga raske oli
küll. Õhtul enne magamaminekut hakkas väga halb ja süda hakkas kiirelt
kloppima. Öösel ärkasin üles ja oli väga halb olla- kutsusin kiirabi-
tegid EKG-ütlesid et muidu korras aga siinusrütm oli madalavõitu andsid
beeta plokaatorit ja selleks korraks möödus. Kuid peale seda viimast
korda ei ole mul oluliselt paremaks läinud- iiveldab, söögiisu ei ole,
valud rindkeres söögitoru piirkonnas ja vasaku käe all, liigutamisel
annab r
ohkem tunda (sangpommi tõstsin muidu parema käega). Uuringutega on
siiamaani kõik korras olnud- röntgen korras, tehti ka kõhule ultraheli-
korras- vereproov oli korras hemoglobiini hulk oli ainult liiga kõrge-
joon siis nüüd rohkem vedelikku. Uriiniproov oli korras- kardioloog
kuulas südant ütles et kahinat ei ole ja kõik klapid tunduvad töötavat
ja EKG st ta ka midagi väga ohtlikku välja ei lugenud. Siiamaani pole
mul midagi südamel viga olnud- olen alati spordi inimene olnud:)
Tahaksin teada, et kas mul oli ülepinge- selle sangpommi pärast-pole ju
varem raskusi üle rinna rõstnud- ja kas võisin oma siseorganitele
sellega väga viga teha- mao limaskestale näiteks? Sest kõhus on kogu aeg
täiskõhutunne isegi kui söön väga vähe või üldse mitte- puhitus ja
gaasid on ka sagedased. Olen praeguseks juba 6 kg alla võtnud:(
Kui jah siis kaua võtab paranemine aega- söön praegu tablette
duspatalin, nakkusosakonna arst määras ravikuuri pooleks aastaks.
Ja kas see südamekloppimine võib tulla närvidest? Teadmatus, et miks mul
halb on kui proovid on korras?

Loodan, et kirjutasin piisavalt selgelt:)
Tänan Teid ette!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ülepingest vallandus äervushoog. Tõstmine rohkem mehelik-meeste ala. Mõõdukas kehaline tegevus, vt. ärevushäirete (paanikahäirete) alaseid varasemaid soovitusi. Keha (sooma) on korras, asi närvides.
Psühhiaatri külastus annab enesekindlust, juhatab õigele rajale, paneb tervise-hooratta kohe liikuma.
Igast murest saab üle - harjutades.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet