Pidev kahtlustamine asjade varguses 17.09.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minu elukaaslase ema kahtlustab pidevalt oma asjade varguses. Varas olen peamiselt mina ja kõik minu sugulased.
Hiljuti kolisime korterist eramajja, kolimisel kadus tema jope.
Nüüd kahtlustab ta põhiliselt igal hommikul (peamiselt) oma jope, vihmavarju
jne. varguses. Kestab see umbes tund aega, ülejäänud päev möödub täiesti
normaaselt, suhtub minusse suure poolehoiuga. Avastasin, et elutoast on ta
ära korjanud kõik oma kristalli ja maalid, viinud oma tuppa.
Vanainimene on 78 aastane. Mälu on väga vilets, ei tea, mis on päev, ei
mäleta äsjaräägitud asju, ise ta seda ei tunnista.
Kahtlustamine käib nagu hoogudena - sõimates vargaks, kleptomaaniks, asjadenäppijaks jne. On väga tige, istub siis oma toas üks tund aega ja tuleb
välja nagu poleks midagi juhtunud.
Kas tegemist võib olla algava dementsusega, mida ette võtta?

Tervitades Marika

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vanusega kaasnevad ebaadekvaatsed mõtted, ka luulud - orgaaniline luululine häire. Head rohud olemas, psühhiaatrid olemas, head ravitulemused olemas.
Psühhiaater aitab.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet