mõtlemine 03.08.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,minul mure mehega.Mees 30 aastane.Kaotanud mõlemad oma vanemad ja üldse elus palju kannatanud.Ta koguaeg nüüd kardab ,et midagi juhtub.Pidevalt ainult mõtleb,räägib mulle ,et ta ei suuda ,koguaeg tulevad jubedad mõtted.Kardab sõna surm,sõita autoga mõõda surnuaiast jne.Mõtleb ,et kui me sealt mõõda sõidame ,et siis läheb meil halvasti jne.Kui tuleb paha mõte siis ma näen kuidas ta mõtleb ja saan aru,et ta korrutab mõttes elu-õnn,elu-õnn.Nii kui telekas või raadios või ükskõik ,kus paha teema tuleb on ta jälle oma mõtetes.Kui ütlen ,et lõpeta ,ütleb ta, et peab ära mõtlema kõik ilusaks.Olen ta saatnud ka psühhiaatri juurde ,aga kui ta sinna läheb räägib niisama ,et depresioon on.Ja on saanud rohud nimega zoloft,mis mõtlemist küll ära ei võta.See mõtlemine on tal kestnud juba mitu aastat ja läheb aina hullemaks.Kui halb mõte tuleb unustab kõik ja ainult mõtleb.Minule ja meie lapsele on see jube kurnav ,kui issi koguaeg oma mõtetes on.Vahel mõtlen ,kuidas ta üldse tööl hakkama saab,tal vastutav ametikoht.Sõbradki viimasel ajal ütlema hakkanud,et mis su mehel viga.Ei teagi mis teha,kas on võimalk üldse sellisest mõtlemisest lahti saada.Kui ütlen ,et rääkigu psühhiaatrile oma mõtetest ,siis ütleb ,et need nii jubedad,et elusti ei räägi.Aitähhh

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sundmõtete ja ülekaalukate mõtete kõrvaldamiseks (raviks) on peale AD (antidepressantide) ka teisi rohte ja harjutusi. ON.
Vastuvõtule ja saame kännu tagant valla, siis saab juba ise edasi tegutseda.
vt mõtteid varasematest soovitustest. Praktiseeri.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet