Rahutus ja unehäired 14.07.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 19 aastane noormees ning mind on juba pikemat aega vaevanud rahutus ning uneprobleemid. Nimelt tihtipeale on mul kogu aeg selline ärevustunne ning see ei lähe ka mööda. Raske on ka lõõgastuda, kogu aeg on selline tunne, et ma peaks midagi tegema. Tihti väristan ka enese teadamata näiteks enda jalga, eriti siis, kui on mõni pingeline moment. Uneprobleemidega on nii, et uinun küll ilusti, kuid öösiti ärkan korduvalt üles. Samuti ei saa ma rahulikult ühes asendis magada, vaid vähkren terve öö. Unenäod ei ole ka viimasel ajal kaugeltki mitte normaalsed. Hommikuti ärgates on üle keha tunda mingit imelikku tunnet. Ei suuda nagu siiski ilusti ühe koha peal olla, vaid vähkren ikka edasi. Kuskil aasta aega tagasi elasin ma üle väga tugevalt seda, et tüdruk mu maha jättis. Olen üsna kindel, et suur osa on selle asja pärast, sest nagu mäletan olin tollel hetkel kogu aeg pinges ja närvis. Nüüd olen lõpuks küll sellest üle saanud.
Loodan, et vastate mu kirjale ning saan siit nõu, mida edasi peaksin tegema, sest niiviisi ma enam elada ei suuda.
Ette tänades,

P.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

vt.varasemaid soovitusi, vt. otsinguga (Ctrl F üheaegselt vajutada) nende vastuste hulgast unehäireid. Vastused rühmita 50 kaupa.
Leia sobivaid harjutusi ja neid siis teha.
Kõhkluste korral - vastuvõtule.
Igast murest saab üle!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet