Ärevus ja mure. 12.07.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!N32.Tarvitasin 1a Fluxi ja nüüd ei ole enam kuu aega võtnud.Alguses oli päris hea,aga nüüd tunnen,et asi läheb hullemaks.Pinges õlad ja käed,jalad.Tööl viskab üle,olen kergesti ärrituv, nutt tuleb peale.Kardan,et asi algab otsast peale - paanika ja ärevushäirega.Loodan,et see on mööduv nähe,sest tööl on pingeline,puhkus on algamas 1 nädala pärast.Tegemisi on veel palju,tunnen,et enam ei jõua ,tahan karjuda.Tahan lihtsalt vedeleda,mitte midagi teha,vaikust ja rahu,aga kui hea olla toimetan edasi.
Täna vaja kodus koristada,sest nädalavahetusel palju külalisi tulemas.Peaksin rõõmus olema,aga kui enesetunne on kehva, siis ei tunne millestki rõõmu.Tööl mõtlen millal saan koju,seal parem,omaette,lapsega saab nalja ja tore on temaga,mees ka hea.Äkki pean tööd vahetama,läbipõlemise tunne on,aga ei oska midagi muud ka teha.Sporti teen vähe,olen väsinud ja tahan magada,kui saan jõudu juurde,tegelen aiandusega,spordist ei huvitu,kuigi vist peaks.Närviravimeid ka ei taha enam tarvitada,kaua võib,pean neist lahti saama,kuigi vahel on väga raske.Psühhoteraapiat praegu ei saa,psühhol.puhkusel. Soovitatakse vähem muretseda ja kurejuttudele mõelda,aga ma ei suuda ja kardan.Samas tahaks. Ei oska läbi roosade prillide vaadata ja mänguliselt mõelda.Kõik on nii tõsine ja tõene.Kui mul tööl isu täis saab,ma ei saa ju lihtsalt minema kõndida ja käega lüüa.Kannatan hambad risti.Ohkama paneb.Muidugi on elu ilus ja suvi on käes,aga ... minul tuleb nutt peale.Tahaks lõbus ja aktiivne olla,vaba pingetest(need kummitavad mind kogu aeg),mitte muretseda,viga ka iseloomus,et ma selline piinleja olen.Kõike head teile.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

vt. eelnevast raviprintsiipi Enneti ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid." Selle olemus - ravimite vähenemine-ärajätt on võimalik vaid harjutuste tegemisega. Harjutusi viis rühma (hingelised, meelelised-vaimsed, kehalised, sotsiaalsed, religioossed), Alustada minu harjutusest - Palve. See algab kehast ja võtab pärast kõik olulise tegevusse.
Ümisemine (ehk peas oleva tšacra-energiapõimiku) aktiveerimine, hüpofüüsi nö vibromassaaž.
Rituaalne pesemine - Taara pühakoda ehk Mina olgu kehaliselt, meelelis-vaimselt ja hingelis-emotsionaalselt puhas. See on mõtte-palvega pesu Taara (Teie Autoriteedi, Absoluudi, Jumala) nimel. See eelneb hommikuduššile, teistele veeprotseduuridele. Mina teen ja soovitan: veega käed, nägu, juuksed, kõrvaavad, kael, ninasõõrmed, suu-kurk, genitaalid. Sellel on jumalik vägi. Islamirahvas teeb ja teab selle väge. Ristirahvas piirdub vaid ristimisega - patuse ühekorde "uputamisega." Meie "patuses" maailmas sellest Ei Piisa. (Patt = kui on veel väljaarendamatta headust, kõrvaldamatta ebatäiust).
Tulge vastuvõtule, aitan rajale.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet