Hull naabrinaine 08.07.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, kuidas käituda skisofreenikust naabrinaisega, kes sõimab ja karjub alalõpmata kõikide peale ja süüdistab asjades, mida pole teinud.Peale selle on ta olnud ka vägivaldne ja kardan , et kui korteriuksest välja lähen, virutab mulle millegiga. Ära kolida pole võimalik kahjuks.Mulle soovitatakse, et ma ei räägiks taga ja ei paneks ta sõimu tähele,aga see ei ole lihtne.Skisofreenia on diagnoos on talle kunagi pandud, aga midagi temaga ette võtta ei saa.Mitmeid kordi on politsei käinud,aga teha ta midagi ei saa,kuna inimene on süüdimatu.Kas ongi siis mingit võimalust üldse lahendus leida?Mina isiklikult elan täieliku hirmu all ja tunnen et lähen ise ka varsti sama hulluks.Äkki pean hoopis ise rahusteid võtma,et hommikul uksest julgeks välja minna?Vastst ootama jäädes,Anne.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Segava käitumise korral kirjutage majanaaabritega ühiselt kiri Psühhiaatriakliiniku Dispanserile - nad teevad koduvisiite ja aitavad haigeid.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet