pilk 25.11.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere.

mul on sundmõte ja kompleks, foobia vms(umbes viimased kolm kuud tõsisemalt).nimelt valmistab mulle suurt ebamugavust, kui ma kellegagi vestlen ja mind kõrvalt ka keegi vaatab.ma koguaeg mõtlen sellele, et ega keegi vaata jne.olen juba sellises seisus, kus olen hakanud vältima seltskonda, enne olin suisa vahel seltskonna hing.tohutu ebamugav on.öelge ausalt, kas sellest on võimalik vabaneda psühhiaatri ja ravimite abiga???ette tänades

karin(17)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimese bioloogilise ja sotsiaalse küpsemise käigus tundeerksus ja suhtumised muutuvad ning kujunevad. Aegajalt võib mõni umbteegi või ebaselge olukord ette sattuda. Sundmõtetest ja nendega seotud hirmudes saab jagu, arstirohtude vajaduse selle tarbeks määrab psühhiaater. Kuna kaebused on Teil lühiaegsed, siis ravi ja tohtri kaasabi on seda edukamad.

Soovitan pöörduda elukohajärgse psühhiaatri poole ja üheskoos arutlete, et millega ikkagi on tegemist ja mida üheskoos ette võtta. Võibolla hindate mõnd situatsiooni-tunnet ebaõigesti, võibolla mingi muu tegur on vaja analüüsi alla võtta. Psühhiaater aitab. Arstirohud (juhul kui neid vajate) on väga head. Valehäbi psühhiaatrite vastu ärge tundke. Olete tubli! Jüri O.-M. Ennet