rasedus ja ad-d 02.05.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Minul murelik küsimus. Kas raseduse ajal on lubatud kasutada antidepressante?
Nimelt olen 2korral teinud läbi AD-e kuuri kuid viimase jätsin oma rumalast peast katki.Nüüd aga olen läbi elanud 6kuu jooksul palju sellist mis viinud mu jällegi samasse seisu kus tunnen et ei püsi enam jalgadel ja pähe tulevad halvad mõtted. Minu olukorras aga pole see seisund lapsele hea ja ka minu tervis muutub üha halvemaks. Rasedust 12nädalat.
Olen väga mures ja ei tea mis teha.

Ette tänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rasedusega seotud probleeme juhib Teie naistearst. Raseduse ajal organism ise kasutab vajalikke kaitsemehhanisme ja AD-d põhimõtteliselt vaja ei ole. Tehke muid tervislike eluviisidega seonduvat, mis rasedusega sobib ja saate häiretest jagu.
Kevadine Loodus, jalutuskäigud, korralik puhkus - lapse ootus!
Saate ilma AD-ta hakkama.
Parimate sovidega,
Jüri O.-M. Ennet