Paanikahood? 30.04.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Vaatasin uudistest ärevaid sündmusi seoses pronkssõduriga Tallinna tänavatel ning läksin sellest nii paanikasse, et ei suutnud ei neljapäeva ega reedel öösel normaalselt uinuda. Laupäeva öösel magasin normaalselt, kuid ehkki pühapäeval oli kõik normaalne, tundus mulle öösel, kui uinuda püüdsin kogu aeg, et kuulen jälle kopterit tiirutamas, tegelikult vist kõrvades kumises. Samuti läks, nagu ka kahel eelmisel korral, süda pahaks ja kõht lahti, samuti värisesin üleni.
Lisaks on mul tunne, et ma ei taha ega julge kodust välja minna.
Mida ma peaksin tegema? Kas ma vajan psühhiaatri/psühholoogi abi? Kas ma saan ennast kuidagi ise aidata?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sõdur on rahulasse viidud, integratsiooniga tegelevad asjaolised riiklikud ning ühiskondlikud organisatsioonid, erakonnad (kui neil omavaheliste nägelemiste taustal aega üle jääb ka integratsiooniga tegeleda).
Lugege vähem kallutatud ajalehti, tegelege rohkem kehalise aktiivsusega, Harjutused.
Saate ise hakkama!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet