Mu tütar võttis üleeile õhtul15-20kofeiinitabletti 21.11.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.

Mu tütar (15.a.) võttis üleeile õhtul sisse 15-20 kofeiinitabletti. Täpset kogust ei tea, kuna ei tema (ega ka mina) ei tea, mitu tabletti seal kofeiinitablettide purgis järel oli. Tütar käib 9. klassis.

Nii palju, kui mina tean, on tütar varem võtnud (sel sügisel) vähemalt 1 kofeiinitableti, et kauem üleval olla - õppimiste pärast. Tol korral tegi see 1 kofeiinitablett teda hoopis uniseks.

Tütar ise ütleb, at tal oli vaja esmaspäeva õhtul teisipäevaks mitmes aines õppida, ning ta tahtis näha, kui kaua ta suudab üleval olla. Seekord võttis ta algul 1 tableti, mille järel tütar jäi hoopis unisemaks. Siis otsustas ta järelejäänud tabletid ära süüa. Tulemus oli kofeiinimürgitus.

Kutsusin välja kiirabi 112-st. Kiirabiarst väidab (ja on kirjutanud haiguslukku), et mu tütar üritas teha enesetappu????

Kas see on võimalik?

Lugupidamisega, vastust oodates Leili

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Õige vastuse saab anda vaid Teie laps ise.Tuleb katsuda tema hinge pugeda ja avameelne vestlus saab selgitada tõelise põhjuse.Olete temal märganud mingeid depressioonile viitavaid nähte?On lapsel elus mingeid psühhotraumeerivaid situatsioone olnud? Kas tema käitumises on märgata olnud mingeid muutusi? Ausalt öeldes arstina tekkiks ka mul kahtlus tahtlikule mürgistusele.Nii suurt kogust vaevalt keegi võtaks vaid õppimise eesmärgil, sest rumal laps ta vast ei ole.Seega soovitan lapse käitumisel silm peal hoida ja ka kodus mitte hoida tugevatoimelisi ravimeid.

Vajadusel pöörduda konsultatsiooniks psühholoogi või psühhiaatri poole.

Lugupidamisega J.Mumma