kas saan veel kunagi terveks 19.11.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Põen juba üheksa aastat neuroosi.Olen tarvitanud ka mitmesuguseid ravimeid ilma vaheaegadeta.Hetkel kasutan:hommikul 1 zoloft 50 mg.,proprananool 20 mg.,xanax 0,5 mg.,12,5 mg hypothiasidi.Päeva jooksul vastavalt vajadusele veel xanaxit ja propranolooli ja ööseks 5 mg nitrasepaami.Päevas teeb xanaxit kokku u. 3-4 mg ja propranolooli 120-140 mg.Mul nagu tekib sisemine pinge mitte millestki ja väga tihti "jätaks nagu süda lööke vahele"Sellel puhul tekib ka muidugi surma hirm ja paanika hood.Peaaegu alati aitas mind sel puhul peale tablettide veel ka korvaloov kuid seda ju enam pole ja ma olen tõsise probleemi ees.Viirpuu tilgad ja leonuuri tilgad mulle ei aita.Samas on ka tihti koos nende hoogudega see, et kaob jõud ja nii kui natuke siis liigutada proovin hakkabki süda jälle hirmsasti kloppima

Kuna olen alles 34 aastane, siis suurim unistus oleks saada terveks ja kuna mul on 5 aastat uus mees siis ka väikest titat.Kas mul üldse on mingeid väljavaateid saada oma elu jälle nii, et ma tunneks ennast täisväärtslikuna ja kas ka nende rohtude kõrvalt on üldse võimalik unistada lapsest.

Jään suure huviga Teie vastust ootama ENE

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Neuroosi mõiste jääb ebamääraseks, ei saa Teie seisundist ülevaadet. Mida olete arstirohtudest varem võtnud ja kes ning millistel näidustustel määras praegused rohud? Nii "neuroosi" kui ka paanikahoogude ravi peaks ikkagi alla üheksa aastat kestma. Nn neurootiliste seisundite ja ka paanikahoogude põhisümptomite kõrvaldamine on võimalik kuu-kahe ja veidi võibolla ka kolmandatki. Konsulteerige mõne teise tohtriga, muutke üheskoos ravi ning eluhoiakuid. Paranete ja lapseunistused saategi "vormistada" konkreetsetele radadele.

Igast murest saab üle! Jüri O.-M. Ennet