olen hulluks läinud 21.02.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

ˇasi nyyd väga tõsine sest käin määda tuba ringi mingeid mõtteid peas ei ole aint enesetapumõtted käivad peast läbi mingeid huvisi ei ole söön effexori tahan sellist värki korraldada et lähen politseile kallale et ta mind maha laseks või siis võtan 20 unerohtu ära jumala ükskõik mingeid isikuomadusi ei ole tahan vanematega mitte tegemist teha ei taha kellegagi rääkida ei saa millesegi keskenduda elu ongi ainult töö ja matused mitte midagi muud ei ole kõik peab vaikne olema sest vanemad nii ütlevad mis must saab ma olen jumala hull mul hakkas kõigista asjadest jumala ükskõik tahaks näiteks bussi´ette hüpata et viga saaks et haiglas olla ah ma ei tea sellised mõtted on jumala ära ,urtud kodus siis olen nii palju rohtusid võtnud et täitsa lõpp muidu ise tean mis on terve inimene olla aga aastatega on ära mind lõhutud tükkideks kistud otseses mõttes nõel minusse torgatud ja nii aastaid valusamat asja elus ei ole olemas lähen magama tõusen ülesse jälle üks mõttetu päev aga miks seda elada kui midagi elus ei ole? ise olen grupi peal ka veel. Kas tõesti mingit rohtu ei ole mis korda kõik teeks või on see ainult unistus?kõike head.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tööd ja tegemised (kodus ja veidi rohkemgi veel) annavad elule mõtte, annab enesehinnangut, suurendab usku endasse. Olles muret ja vaeva näinud, siis oskate ka teisi aitata oma võimaluste piires. Ka see lisab elule mõtet, enesele väärikust. Toalille kasvatamine ning lemmiklooma eest hoolitsemine annab sisemist rõõmu ja rõõmsameelsust Teile ja Teid ümbritsevale seltskonnalegi.
Eestpalve hommikul ja õhtul annab hingerahu.
Minu harjutus aitab pingeid maandada ning enesekindlust edendada, annab hingerahu.
Mõnus kehaline aktiivsus aitab ka uneprobleeme korrigeerida.
Nende kurbmõtete vastu võtaksin veidi ka antidepressanti - psühhiaater annab, soovitab.
Saate hakkama, Igast murest saab üle!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet