Mure 21.02.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.Mul selline küsimus,et kaks päeva tagasi hakkasin võtma AD(cipralex) Olen 23a ja võtan neid juba kolmandat korda elus....kui ma neid teist korda võtma hakkasin ei olnud neil mingit kõrval mõjusid,aga nüüd hakkasin võtma tunnen ennast jube halvasti...silme eest virvendab ja süda on paha ja jube masendus on peal,kõigehullem on see et mõtlen juba enesetapu mõtteid kuigi samas nagu tahax ikka elada :( Ma olen naisterahvas ja mul on 1 aastane laps...peax ju nagu olema põhjust ikka elada. Kas ma peaks lõpetama nende rohtude võtmise või võtan edasi ja läheb mingi aeg paremaks..ja veel üx küsimus kaua ma neid võtma pean ja kuidas lõpetada nende võtmist nii et sümptomid tagasi ei tuleks! Teile kõike head

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rohu võtmist dirigeerib raviarst! Ka lõpetamist.
Minu soovitused:
a) tegeleda rohkem lapsega (kallistada, laulda, väljas jalutamas käia);
b) korralikult puhata, rohkem und ja ka päeval veidi lõõgastushetki;
c) kellelegi oma pingetest rääkida, Pihtida;
d) teha harjutusi, minu harjutus;
d) lugeda B. Spocki raamatut - rahustab, annab enesekindlust;
Aegajalt ikka noortel tekib raskusi - kõigil tekib - aga neis saab jagu. Kõik on saanud. Ja Araabimaades, kaasaegsetes Ristisõdade piirkonnas, me ka ei ole. Ja Laps on (paljudel ei ole).
Linnukesed akna taga söövad teri, sajab lumekest - kaunis on.
Igast murest saab üle!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet