isiksushäire 17.02.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas isiksushäire on üldse ravitav või leevendatav mingil moel?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kes diagnoosis, milline vorm, kas kompenseerunud või ei, milline vanus, millised elusihid ja kuidas nende sihtide suunas inimene kulgeb?
Inimene ja keskkond moodustavad terviku. Ühes keskkonnas on inimene oma isiksusega Andekas ja isegi Geniaalne, teises aga "Inetu Prdipoeg." Psühhopaatiliste iseloomuomadustega inimene Õiges keskonnas jõuab kaugele ja ujub-tegutseb nagu delfiin vees.
Koos keskkonnaga saab asjadest asja!
Psühhopaatia dekompensatsiooni-seisundeid ravitakse, ravimedi ning ravivõtteid on piisavalt. Aga isiksusemuster jääb.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet