ärevushäire ja rasedus 08.02.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on probleem ärevushäiretega, millega olen küll katsunud ise toime tulla, aga tundub, et ei õnnestu. Plaanin minna spetsialisti jutule, aga sinna ju nii ruttu ei saa. Ärevushäire väljendub (närvi?)valudes vasakus kehapooles (kael, käsi, jalg, ebamugavus südames). Olen tarvitanud nende valude leevendamiseks Xanaxit, aga olles praegu rase (2 kuu), ei julge seda võtta. Kardan, et see ärevustunne võib kahjustada loodet. Kas on mingit ravimit, mida saab ilma resteptita, mis oleks piisavalt ohutu ja mis võiks need valud ära võtta?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Apteegi vabamüügist rahustav tee, jalutuskäigud, korralik puhkus - see on alustala. vt. varasemaid soovitusi ja neist siis sobilikke harjutusi ise teha.
Hommikul Mona-Linda naeratus ja päeval ja õhtulgi. Naerata ja elu naeratab vastu.
Valude osas on oma käsi (sõrmed) parim - kergelt silitada, triikida ja sealjuures ka vaikselt mantrat öelda: "valu metsa vurr!" Leida endale sobilik tekst.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet