surev isa 14.01.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minu isa põeb kaugele arenenud kopsuvähki ja tahaksin küsida sellist asja, kuna me oleme emaga päris palju saanud elus tema pärast kannatada, tegemist siis alkoholilembelise mehega, nüüd viimased aastad küll enam mitte. Kuidas oleks õigem, kas rääkida kogu aeg ainult headest asjadest, et, kui kahju meil nüüd on või paeks talle ütlema enne surma ka seda, mis vaevab ja kui palju ta on meile haiget teinud. vahel tahaks öelda, et said nüüd ja vahel tahaks öelda, et kahju, et sa sured.

Piret

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ütle seda, mis südamel.
Isa (ka alkoholi-lembeline) on ikkagi Isa ja seetõttu kõike (mis südamel) ei õelda.
Igapäevaelu probleemidest rääkida just nii, nagu nad on.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet