pearinglus 14.01.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere.7 kuud tagasi hakkas pearinglus oksendamine ja värinad.läbisin erinevadb uuringud kõik oli korras ja saadeti neoroloogile kes pani diagnoosiks närvisüsteemi häired ja kirjutas raviks cipralexi.võtsin rohtu 2 kuud siis kõrvaarst saatis tartu tasakaalunärvi uuringule,kõik oli korras.saadeti psühhiaatri juurde kes kirjutas zylorami ja xanaxi 0,25 hommikul.võtan rohtu juba3 kuud.oksendamine ja värinad on kõvasti vähenenud aga pearinglus ja silmade ees virvendus ei kao kuhugi.olen pidevalt haiguslehel sest tööd teha ei suuda kukkumis tunne on ja peast käivad imelikud jutid läbi.töötan kokana.kaua rohtu peab võtma et pearinglus kaoks ja kas sellest on võimalik paraneda. peakompuuter on ka tehtud.olen püüdnud väga optimist ja rõõmsameelne olla aga jõud hakkab kaduma ja töökoht on ohus. väga tahaks paraneda ja endine olla. aitäh vastamast

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Zyloram (nagu Cipralex) on AD, serotoniini ainevahetust mõjutav.
Olen lugematu arv kordi meenutanud, et õppige pähe ja kasutage: Enneti ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid" printsiipi - siis tuleb tervenemine. Ainult AD neelamisega on asi poolik, veerandlik või vähemgi veel.
AD tuleb võtta, aga selle osakaal väheneb vaid siis (diagonaaliga ristküliku üks kolmnurkadest väheneb, piltlikult), kui teeme harjutusi ja nende harjutuste osakaal suureneb ning saavutab opitmumi meie jaoks (teine kolmnurkadest suureneb). Harjutusi on viis rühma: kehalised, vaimsed, hingelised, religioossed (palve-meditatsioon) ja sotsiaalsed (töid-tegemisi võtta näitemänguliselt ja sportmänguliselt ning loovalt). "Uued prillid" on uus hoiak, uued eelistused südamesügavustes, olulised (kõige tähtsamad) eesmärgid Minu Õnnerajal. Seda uut hoiakut ongi vaja.
Alustage minu palve-meditatsiooni harjutusest. Ja peatselt rohtu enam ei vaja.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet