elurõõm kadunud 08.12.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere dr. Ennet,

Muretsen oma abikaasa pärast, kelle elurõõm ja optimism on nagu käega pühitud. Tean, et ta hing on haige oma laste pärast (eelmisest abielust), kellega ta nii tihti ei saa koos olla, kui tahaks (elame erinevates riikides). Alati, kui ta neile helistab, siis lapsed ei viitsi temaga rääkida, sest parasjagu on arvutimäng pooleli jne. Siis mu mees solvub ja võtab kõike südamesse, et lapsed temast ei hooli. Selge see, et eksabikaasa "aitab" isa-laste mittesuhtlemisele kaasa. Olen teda lohutanud, et nad on alles lapsed (9 ja 11.a.), et arusaadav, et ei taheta telefonis rääkida. Ta on ekskaasast lahutatud juba üle 5 aasta. Lapsed kindlalt kannatavad selle all, et puudub perest isa, kuid riidudega kooselu polnud ka mõtet hoida, arvestades et naisel on abielu ajal "külast" saadud laps.
Ühesõnaga, nüüd ma näen, et mu mees on murdunud. Ei maga hästi, ei söö. Ütleb, et pole nagu ise. Küsimus, et kes või mis ta on, piinab teda tihti. Läheb tualetti ja unustab ära, et miks ta sinna läks jne. On loid ja väsinud. Tahab ainult voodis lamada, sest nii on hea. Kogu keha valutab. Elujõud on kadunud. Vahetasime hiljuti elukohta ning tema ka töökohta. Kõik on uus ning võõras. Sõbrad, tuttavad on kaugel. Kuid tema töö tõttu viibime tihti erinevates riikides, mis pole talle uudne kogemus. Käisime eile arstil. Määrati Zolofti kuur. Loodame, et aitab. Abikaasa on sportlik, ei tarvita alkot. Kuidas ma saan teda ise aidata? Mida teha? Varsti tulevad jõulud ning sõidame tema vanematekoju. Loodan, et ta saab sealt positiivset laengut. Oleme alla aasta abielus olnud, lapsi meil veel ei ole. Tahaks uskuda, et algav aasta tuleb parem kui vana lõpp!

Parimate soovidega,
Pille

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Las võtab seda AD-d. "Planeerige" ka endale Laps - muidu see suhe jääb "loksuma." Elage olevikus, nautige Olevikku. Ja eelmisi Lapsi ei tohi ka unustada! Ka nemad vajavad ...
Paremate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet