Ärevushäire sümptom või miski muu? 05.12.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 27 aastane mees. Minul selline mure, et viimased paar kuud olen üritanud ennast jälle sportima sundida peale mõningast vahet kuid aktiivne liikumine ajab mind köhima... (mitte päris alati, aga sageli), sellest tekib ärevus sest vahest on tunne nagu rinnust käiks imelik vibra läbi. Samas on mul 4 aastat tagasi leitud ärevushäire, millest olen oma tahtejõuga suhteliselt juba hakanud üle saama kuid nüüd jälle kipub see tunne tagasi tulema, et mis siis kui see pole ärevus, äkki on mul midagi viga? Mõtlesin, kas peaks minema üleüldisele terviseuuringule? Ka on viimased paar nädalat hommikuti tööle tulles kohutav iiveldus ja imelik olla.... oh neid hädasid. nii kõrini juba.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tehke sporti ja psühhoregulatsiooni harjutusi (vt. varasemaid soovitusi, minu harjutus jne.). Uuringuid praegu küll vaja teha ei ole. Korralik puhkus ka vajalik. Vaja ka sõprussuhteid ja Sõbrannagi.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet