Geenid 29.11.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Kui suure tõenäosusega mõjutavad last vanemate geenid. Näiteks minu lapse bioloogilisel isal käivad tsüklite kaupa joomahood,lapse isa-isa ehk vanaisa kohta võib julgelt öelda alkohoolik. Kuna ajalugu nagu näha kordub-kas see tähendab siis seda et ka minu lapsest kasvab viinanina.
Pean mainima ka seda et ise kuidagi halba eeskuju ei osuta,kodus joomapidusid ei toimu. V.a. see et lapseisa näitab ennast lapsele halvast küljest. Tegemist on poeglapsega,vanus 14

Tervitades
kirja autor

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kõik meie kehalised ja vaimsed omadused - nii head kui ka halvad - on pärilikult potensiaalina paika pandud. KÕIK. Aga need halvad künkad ja mäed on nö kaitsva veekihiga kaetud Ja korralike elukommete korral jäävadki need karid sügavale kaitsva veekihi alla. Kõigil meil on ka andekuse künkad ja mäed ja ka need on nö veekihi all. End koolitades, treenides me võtame seda vett peal ära ja tubliduse-andekuse mäed tulevad nätavale nagu Ararati mäetipp peale veeuputust.
Lühidalt - eluviisidest tuleneb tulemus. Eeskujud annavad eluviisidele väge.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet