kas lähen hulluks? 05.11.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lgp.hr. Ennet
Teie olete tark inimene ja mina olen hädas.Vist juba täitsa suures.
Olen 30 aastane naine,mul on mees ja aasatane poeg.Enda arvates ma ei ole depressioonis-ei nuta ei karju,ei närvitse,vähemalt väliselt mitte.
Terve esimese aasta kasvatasin ma ooma last praktiliselt üksinda,sest mehel oli selline töö ja vabal ajal ta käis ka siis,kui ainult tahtis,ühesõnaga me ei elanud koos.Viimased kuud aga oleme elanud koos oma uues kodus.
Aga alates lapse sünnist on mul pidev hirm-hirm kaotada oma laps ja hirm kaotada oma mees.Olen lihtsalt nii jube muretseja,et enam ei jõua.Lapsega on olnud mõningaid tervisemuresid,mis aga on olnud lahendatavad,aga iga kord,kui midagi juhtub,on mul tunne,et nüüd on läbi.
Püüan olla oma lapsele parim ema,aga ikkagi kardan....
Tundub,et tänu sellele pidevale sisemisele pingele(korra on juhtunud ka,et ärkan öösel käte väristamise peale üles ja seda väristamise tahtmist on hiljemgi ette tulnud),tundele,et kogu aeg peab eksamile minema, on mul tekkinud meditsiinilisef probleemid.Ühegi uuringu ega analüüsiga pole aga midagi leitud.Ma oksendan juba mitu kuud hommikuti,mul on peavalud,higistamishood,probleeme on ka uriinipidamatusega.Perearst korra pakkus välja,et äkki on tegu närvikavaga,aga ma punnisin kohe vastu,et mul pole ju depressiooni ja sinna see jäigi.Aga kui kuskilt midagi ei leita,siis äkki ikkagi...ma hakkan hulluks minema.
Enam ei jõua haige olla,aga pelgalt sellest,et ma ütlen endale,et ole rahulik ja mõtle positiivselt,on vähe.See ei aita.
Kas teie oskate aidata?
Ette tänades.
Maarja

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kas teie oskate aidata?
Oskan.
Tulge vastuvõtule.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet