Kas paanikahäire ja kuidas kõrvaldatav? 01.11.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on selline küsimus, et kunagi ammu hambaarstile minnes ajas nagu südame pahaks ja siia maale on nii, et tugev okserefleks on väga tugev probleem hambaarstil käies. Sinna minnes kohe kardan, et hakkab jälle ja siis hakkab ka. Kas seda saaks kuidagi kõrvaldada? Ravimeid väga võtta ei eelista, aga kas näiteks nõelravi ka aitaks?

Olen 30-a naisterahvas

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Soovitan pikalt-kuritamis-harjutust, igapäevaselt. Hambaarstile minnes võib ju ka eelnevalt kerget rahustit võtta või siis tohter kohapeal annab või teeb süsti.
Tervitusi Teile ja hambatohtrilegi,
Jüri O.-M. Ennet