mäluprobleemid 31.10.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 30-aastane, kuid mul on väga halb mälu. 12 aastat tagasi tehti mulle psühhiaatrihaigla dispanseris nn unustusravi, mille efekt seisnes selles, et hiljuti toimunud traagilisi sündmusi tajusin justkui kauges minevikus toimunuid. Loomulikult ei mäleta ma selle ravimi nime. Mäletan vaid niipalju, et tegemist oli veenisüstidega, mis algul tekitasid tugeva valuaistingu ning seejärel olin mõned sekundid (?) teadvusetus olekus.
Küsimus on järgmine: kas teoreetiliselt on võimalik, et minu praegused mäluprobleemid on kuidagi seotud selle ammuse raviga või tuleks põhjusi otsida siiski mujalt?
Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lahendeid tuleb otsida tänasest päevast! Ja need on:
a) kehaline aktiivsus tugevdab organismi tervikuna, soodustab ka aju ainevahetuse paranemist;
b) minu harjutus - aitab aju verevarustust edendada, rahustab;
c) mälu treenimine igapäevaste tegemistega (meenuta päeval toimunut, õppida luuletusi, keelt, tarkusi - vastavalt oma erialale, vastavalt huvidele;
d) non nocere! Ei kahjusta - A.N.T.S.- u ja muuga.
Koormust tõsta järkjärguslt, nagu kehaliste harjtuste puhulgi. Kehaline harjutamine annab metoodika ka vaimseteks (mälu) treeninguteks.
Head harjutamist, head puhkust,
Jüri O.-M. Ennet