Osalemine võistlustel 31.10.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen jäähokitreener.Soovin teie kui spordiarsti seisukohta meil peetavate võistluste kohta.
Kas on mingit tervislikku ohtu lastele vanus 8-9 a.,keda alaliit sunnib mängima süsteemis ,kus tuleb kolm mängu mängida järjest .Ühe mängu kestus 2 x 20 puhast aega.
Vaheaeg kümme minutit.Viisikuid kolm

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arvan ka, et palju on, ohtlik on. Eesmärk ei ole ju võistlus-süsteem, eesmärk on noorte areng, mängulust, rõõm kehalisest tegevusest. Kas Lapsed teevad eelnevalt juba KOLM trenni päevas? Jaburdaaaaa!
Eesmärki ja vahendeid ei tohi sassi ajada.
Kas NHL teeb KOLM mängu päevas?!
Täpsed normatiivid saate EOK Sporditohtritelt.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet