sissemagamine 18.10.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on selline küsimus, et kas teie arvates on hommikuti sissemagamine puhtalt mugavus või peitub selle taga mõni probleem, mis seda tingib?
Nimelt esineb mul liiga tihti sissemagamist ja see on juba üsna häiriv.Samas ei saa ma sinna parata. Nii on juba olnud aastaid ja mitte ainult minul, vaid ka mu perel.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mida ise endale soovitada?
Inimese uni peab olema parasjagu pikk, antud inimesele sobilik. Hommikul vaja teatud kellaajal tõusta. Sellest kellajast tagurpidi minna vajalikud uneaja tunnid ja - ennäe imet - ongi õhtuse magamamineku aeg käes!
Head rehkendamist ja õigeaegselt magama.
Isiklikud une-ärkveloleku rütmid on ka olemas, aga kooli-töökohta see ju ei huvita. Hommikune võimlemine ja kerge karastamine teeb virgaks.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet