milleks kõik. 28.09.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Oleks selline küsimus et mind vaevab selline asi nagu depresioon ja kõik tundub mõtetu ,hommikune ärkamine , tööl käimine kuigi ise tahaks nagu käia tegelikult aga jah nagu sees keegi teine ütleks kogu aeg et milleks MIKS ültse olla . olen 24 a noormees see jama on piinanud juba 2 - 3 aastat ravimitest tarvitan sertral 50 et ja leponex i Aga jah peas on kogu aeg selline sund mõtlemine et milleks kõik need asjad , linnas kõndides vaatad üks kõik mida parasjagu vaatama jääd ja mõtled et milleks näit (bussid inimesed jne). Aga endale tundub see väga vastikuna ja nagu ei tahaks enam enda kehas olla kui veel selline kahestumise tunne kogu aeg peal onn MA POLEKSKI NAGU MINA AGA SAMAS NAGU OLEN selline hullu tunne tuleb juba peale . selline jama lugu siis minult.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Carl Gustav Jung arvas ka endas nagu kaks mina olevat, tegeles nendega, analüüsis, sai asjad selgemaks, sai sõbraks. S. Freud ka sukeldus oma hingesügavustesse. Kõik luulevalus poeedid ja poetessid on head luulet hingevaluga kirjutanud, oma-teiste mina otsides.
Mis aga rohtudesse puutub, siis seda konsulteerige ikkagi oma tohtriga - tema soovitab annuseid, tema (vajadusel) muudab rohtu. Leponex vajab aegajalt ka vereanalüüse. Korralik puhkerežiim ja jõukohane kehaline tegevus on alati suuresti kasuks.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet