sundhäire 02.09.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

On suur mure.Olen 28 mees ja mitte kuidagi ei saa lahti sundmõtetest.On kestnud juba vähemalt 10 a umbes keskoolist saati,vahel on kergem ,vahel päris võimatu.Olen käinud erinavate arstide juures,olnud lühikest aega haiglaski(1997) aastal juba,seal anti Anafranili,see tegi lausa vägivaldseks ja sinna see asi jäi.Vahelpeal sain koolis käidud, aga töötamisest suurt välja ei ole tulnud. 2003 läksin uuesti psühhiaatri jutule,määrati Zolofti,võtsin ligemale aasta,aga mõtted-teod piinasid endistviisi.Oli väike vahe, siis teine arst määras suurema annuse ja oli lisaks Rispolept (oli vist nimi) ka ,aga siis ei saa nagu midagi jälle aru,nagu oleks purjus või nii,raske ennast kontrollida.Nii see aeg on läinud,viimase aasta jooksul olen ainult Xanaxit saanud suurema ärevuse vastu,aga mitte mingit püsivamat ravitulemust ei ole.Kas obsessiiv-kompulsiivsest häirest on üldse võimalik paraneda kasvõi selliselgi määral,et saaks igapäevase elugagi iseseisvalt toime tulla?Tervis on väga halb.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sundmõtete korral on kasutusel nii AD kui ka neuroleptikumid. Kas neid võtta eraldi või koos ja millistes annustes, seda ütleb tohter.
Tohtriga peab ka hea kontakt olema, "keemia" peab sobima. Vajadusel leida teine tohter.
Eraelus ju ka nii, et mõnega on suhtlemine parem ja teistega vastupidi. Hingehädade korral see "hingekeemia" kordi tähtsam.
Tegutsege!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet