mure mehe pärast 28.08.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere!mul on selline mure.olen oma mehega 9aastat koos elanud .ja viimase aasta jooksul on ta hakanud alusetult armukadetsema.ta süüdistab mind ka meie 2lapse ees.tujud on hakanud kõikuma 1hetk on kõik korras aga kui ma midagi tema meelest valesti ütlen või teen ,siis on jälle tuju alla nulli.ta ei saa juba 3 viimas nädalat öösiti magada.ta kontrollib mind ,kellega ma suhtlen ,kellega ma olen ,kus ma olen käinud ,mis ma olen teinud.aegajalt teeb ülekuulamisi.ta isal oli psühhikaga probleeme-tegi mu mehe emale tseene,ülekuulamisi ja lõpuks tegi enesetapu.nii ma kardangi et äkki on see geenidega seotud.ma ei tea kuhu või kelle poole peaksin pöörduma sest meie elu on talumatuks muutunud.ta ise ei tunnista oma probleeme.elame tartu lähedal .äkki on võimalik anda mingit infot mida ma pean edasi tegema või kuhu pöörduma.ette tänades külliki

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Armukadededusel mitmeid variante: a) alkoholism, b) vaimuhäire ehk haiglaslikult ebaadekvaatne suhtumine elukaaslasesse, c) ebaadekvaatne informeeritus või info tõlgendus, d) on tõeseid kolmnurk-fakte.
a) ja b) korral jutt ja veenmine ei aita, aitab arstirohi.
Kui ta lahendit tõeliselt tahab, siis tuleb tohtri jutule - c) ja d). Kui jutule ei tule, eks siis sellest tulevalt võimalikud kõik variandid - a), b), c), d).
Kannatlikkust ja otsusekindlust!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet