ärevus,unetus 10.08.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 28a,177sm pikk ja 72kg kaaluv mees.Peale angiini põdemist tabas mind äkki mingisugune imelik hoog(pearinglus,õhupuudus,ja tunne nagu süda jääks kohe seisma).Arvati,et ärevushäire ja määrati cipralex 10mg-i ravi.
Cipralex-i krõbistasin 3 kuud ja need hood hakkasid kaduma,kuid õhtuti ei suutnud ma enam kuidagi uinuda.Proovisin igasuguseid une matisid ja muru tablette,ei midagi.Siis kirjutas perearst imovane 7,5mg tabletid ja arvas,et cipralexist aitab.Nüüd 2 kuud hiljem on need pagana hood jälle tagasi.10a olen kõvasti sporti teinud,kuid nüüd ei julge enam üldse pingutada.Nagu süda kiiremini lööma hakkab, tekib kohe tunne,et saan infarkti.Kas on võimalik,et saan veel kunagi ilma tabletita uinuda ja need hood taanduvad või ongi minu jooksud joostud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vastuvõtule, aitan, saate kõik korda!
Esivanemad said hakkama, saate ka Teie.
Austage-meenutage Esivanemaid - see annab hingejõudu.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. (Oskari ja Marise p.) Ennet.