Buliimia 04.08.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Olen buliimik juba seitsmendat aastat. Selle aja jooksul olen külastanud mitmeid arste - psühholooge, isegi haiglas ravil viibinud, aga abi pole suurt saanud. Nüüdseks oksendan juba 4-5 korda päevas (näppe kurku ei topi) ja kardan, et see tegevus on avaldanud mõju mu tervisele...
Umbes aasta tagasi minestasin pärast oksendamist, toibudes avastasin, et on tekkinud tasakaaluhäired, suutmatus lauseid moodustada - ajasin sõnad segi ega suutnud neid meenutada. Arvasin, et sain mikroinsuldi, kuid haiglas (psühh.), kuhu pärast juhtumit sattusin, tehti mulle vaid mingi IQ- test, mille tulemuse põhjal otsustati, et midagi hullu minuga lahti pole, jäeti jälgimisele ja söödeti AD-te. "Ravi" ei andnud mingeid tulemusi, tundsin end endiselt idioodina.
Nüüd, aasta hiljem, on vaimsed võimed peaaegu taastunud. Muret teevad aga teravad valusähvatused peas ja tasakaaluhäired (kestnud u nädala).
Kas teie arvates võis tegemist olla siiski insuldiga?
Kas buliimia võib põhjustada/soodustada insuldi teket?
Kas enne insulti esineb mingeid sümptomeid?

Tänan ette vastuse eest ja soovin head suve lõppu!

21aastane buliimitar

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kas teie arvates võis tegemist olla siiski insuldiga?
Ei. Tegemist oli aju verevarustuse häirega, mis tingitud oksendamisest.
Kas buliimia võib põhjustada/soodustada insuldi teket?
Ei. Üldine tervislik seisund küll halveneb ning konkreetse organismi nö nõrgemad lülid annavad endast tunda, aga insult - Teie nooruses ei.
Kas enne insulti esineb mingeid sümptomeid?
Neid tunnete 40 aasta pärast, aga kui tervise eest hoolitsete ja ka söömise korda teete, siis ei tunne ka 50-60 aasta pärast.
Kehalised harjutused, rahulik söömine-mälumine, psühhoregulatsiooni harjutused, toetav kuur AD-ga, lemmiktegevuse-tööga-õppimisega tegelemine, enesekindluse ja enese-austamise kasvatamine, olla ISE, selline nagu Loodus on eelsoodumusena andnud (kui lopsakamad kehavormid, siis olgu nii).
Skeleti-iludus ei ole ju eesmärk, igaühele ei sobi ja ei peagi sobima.
Naabripoisi käest kuuled ka, et iludus ei ole nö žurnaali-luukere. Temale kindlasti meeldib elurõõmus, tervisliku toonusega, sportliku olemisega, enesekindel, puhas-koralik, karske neiu.
Ole Ise ja Sa meeldid nii endale kui ka teistele.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet