Peretuttava ulmejutud 27.07.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mis häire või haigusega on tegemist, kui inimene räägib enda kohta selliseid fakte, mis pole tõesed. Mees (45-a., kunagine kolleeg) käib meil (kutsumata) külas paari kuu takka. Iga kord räägib mingist uuest äriprojektist (südalinna ostetud hoonest, kus kohe-kohe avab restorani, ehitab teise Eesti otsa tohutu suurt elamut, omab lähedasi tutvusi ärieliidi hulgas). Tegelikkuses midagi sellist teostanud pole. Elab endiselt Lasnamäe 2-toalises korteris, käib lihtsal palgatööl, sõidab odava liisinguautoga, rikkaid sõpru pole koos temaga ka kohanud. Teda iseloomustab ka sage abielurikkumine erinevate verinoorte naisterahvastega ja prostituutidega. Kui küsida eelmiste projektide kohta, siis vastab muretult, et ei tegele sellega enam. Viisaka inimesena püüame küll tähelepanelikku kuulajat mängida, aga silmi pööritama ajab ikkagi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Variandid:
a) soovib olla majasõber ja teisiti ei oska,
b) kergelt maniakaalsust ning selle taustal selline käitumine,
c) viinalemb ning neil "hingeõli" foonil ebaadekvaatsused,
d) jms.
Mis Teid huvitab? Tema, tema häire, tema ravimine või siis "lihtsalt Martia?"
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet