saada toetust tervenemisele 24.07.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! ENNE ROHTUDE VÕTMIST EI OLNUD UNEGA EGA NÄHTUDEGA MIS TEKKISID NENEDE VÕTMISEGA PROBLEEME.
Olen rohtude ohver. Perearsti poolt väljakirjutatud rohtude toimel tekkisid unetus ja ärevuse ning paanika häire. Kuna ei olnud rohtude toimest ja tagajärgedest teadlik ning arsti suur surve ja kiitus rohtude headuse kohta hajutas minu ohutunde tegin enesele karuteene . Olen võidelnud tervise eest 2 ja pool aastat. Kaotades vahel lootuse ja tahtnud lahkuda. Alguse sai asi solofti 2 tabletist (vastuvõtul nutsin ) , mille tulemusena tekkisid öösel läbi une tõmblused, mis mu öösel unest äratasid ja mille tagajärjel tekkis esmane väljakannatamatu rahutus. Rahutuse leevendamiseks kirjutas arst 0,5 xanaxi selgitamata rohu olemust ja küsimusele mitu päeva pean seda võtma käskis karbi tühjakas süüs ja uue retsepti järgi tulla. Kuna olen rohtude suhtes alati ettevaatlik olnud võtsin algul soloftist tekkinud rahutuse ja tõmbluse jaoks veerand tabletti ja nimetatud nähud kadusis kahe annuse tulemusel. Rumalusest rääkisin ka arstile, et sain paari veerandi tabletiga kõik korda. Minu üle naerdi ja tehti selgeks, et see on nii hea rohi mida tuleb 1 tablett võtta kui end veidi halvasti tunnen nii hommikul kui õhtul. Kuna veerand tabletti tekitas minus tõesti tuntavalt hea enesetunde jäin arst uskuma.
Nii minust sai rohu võtja mitte teades, et söön mürki. Nädala järgi tekkis ärevuse hoogusid, mille tagajärjel võtsin ka lõuna aja rohtu.
Sellest sainteada minu teiene doktor ja käskis kohe rohtude võtmise lõpedada kuna nad tekitavad sõltuvuse. Ehmusin teadea saades, et päeva pealt maha jätta ei tohi ja pean vähendavalt edasi tarbima. nelja päeva pärast kaotasin une, ei suutnud uinuda. Nii kannatasin ja päevast päeva rohkem hirmusin 2 nädalat kuni sattusin haiglasse. Tekkis paanika millest ei ole tänaseni vabanenud. Olen olnud 5 korda haiglas. Rohud (antidepressandid ja muud on minu seisundi aina hullemaks teinud. Olen nagu põrgust läbi käinud. minust oli läbi lastud vist terve rohtude arsenal. Ilma diasepamita päris ei saa tulevad magamatuse hirmust ikka vahest atakid peale.
Nüüd püüan ilma rohtudeta jalgu alla saada. Võtan Holoperidooli tilku 3 x3 tilka 1 kuu. Nüüd tahan maha jätta kuna nii oli arstiga kokkulepe. Problemiks on magamatus võimetus magada normaalselt, vaevab väsimus ja hirm magamatuse ees kuna töövõime on kadunud, stresssi ei talu. Rohud ajavad hirmu peale. kas on lootust, et sellisest olukorrast nüüd oleks ravimtaimedega võimalik välja tulla. Vajan tuge ja usku looduse ravi tõhususse. saan praegu ka magneesiumi süste ja molli süste Wismari haiglas. (alkoholiga probleeme ei ole).
Reet kes tahaks edasi elada ja oma lapselapsele heaks vanaemaks saada

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Õnnelik, et Vanaema!
Lugulaul probleemidest "kirju." Kalevi- ja Lindapoja kombel ja siili soovitusel - "serviti" - ei saa ma hekel heaks kiita, so. kaugjuhtimisel raske konkreetset soovitada. Liigseil nö lahtisi otsi. Kõik nimetatud rohud on head, kui neid õige asja puhul ja õiges vahekorras tarvitada.
Aga - mida veel olete tervise heaks teinud? Neelamisharjutusi oskab igaüks teha - nii normaalsed kui ka alko-narkosõltlased. Targalt asjaoludele lahendusi otsija oskab ja teeb ka muud: minu viisainsuse (sotsiaalseid, kehalisi, vaimseid, hingelisi, religioosseid) harjutusi ja tegeleb ka selle "südamesügavuse" e hoiakute e väärtushinnagute küsimusega.
Kuule, Vanaema, ootan vastuvõtule!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet