61-a ema 22.07.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Kuidas teha emale selgeks, et tal peaks olema oma täiskasvanud laste suhtes rohkem viisakust? Peale kütte kallimaks minekut kolisime kokku, vanematel suur maja ja see oli nende soov - kambakesi makse maksta on odavam. Minul ja vennal veel peret pole. Suhtleme, kuid pole veel tabanud seda inimest kumbki, kellega peret luua, kuigi oleme juba, vend 36 ja mina 34. Isiklikult ma ei suuda taluda, kui mees joob, kuid neid joojid on liiga palju ja alkoholilembesega ma peret ei looks. See selleks. Loodame, et Jumal aitab ja kurd tuleb selles osas õnn ka meie õuele. Aga mis emat puudutab, ta nagu ootab, et me talle kõik ette-taha ära teeksime, tahab veel ise ka tööle minna, aga nagu ootab,et töökoht ise koju kätte tuleb ja kui leiame mingi kuulutuse üheskoos, mis sobiks, siis ta ei võta ühendust. ta on kaval ja osav manipulaator minuga. Näiteks täna hommikul näitas kui vöäsinud ta on (peale ärkamist) istus köögis taburetile ja lasi end nii lõdvaks, nagu tahaks toolit maha kukkuda, paras sülle kahmata ja voodisse kanda. Aga kui isa kööki tulik siis oli nagu ümbervahetatud inimene, kraps ja rõõmus. Misk tal vaja sedasi käituda on? Koliks minema, aga siis neid ohkimisi maksude teemadel ja ega endal riigitööd tehes (mul on eriala, millel töötatakse rohkem missioonist, kui raha pärast, aga ma armastan oma tööd) ka rahamägesid pole. Kinnisravaturul on hinnad nii laes, et ei jaksa midagi üürida. ja selleni pole ülejäänud perekond veel jõudnud, et müüks suure maja maha ja siis saaks perekond laiali kolida. Vanemad ei taha seda kolimise asja. Kuidas küll leida jõudu nendega koos eksisteerida?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui kotkapojad/-tütred juba lendama õpivad, siis Kotkavanemad tõukavad nad ise pesast välja - aeg iseseisvalt elama asuda. Aeg ammu küps ja seda vaja ka selgehäälselt Vanematele öelda. Võimalused:
a) maja maha müüa ja siis... tülita jaotada...;
b) praegune maja ehituslikult nii "tükeldada", et saaksite vennaga (kõik) omaette olemise. Omaette köögid, uksed, jne. - kui nii võimalik, et "isoleeritult" jne.;
c) laia ilma ära minna.
Tegutsege Vennaga üksmeelel.
Mehe leidmine:
1) viinalembelistest hoiduge kaugele, need joovad end sandiks, autoroolis sõidavad kaaskodanikke vigaseks-surnuks ja enne surma meditsiin üritab neid viinaninasid terveks teha, et sureksid ikka parema tervisega;
2) kehalisest jõuetutega pole ka midagi peale hakata - kehalt nigelal (50% noortest ei sobi sõdalaseks, aga nende hulgas mõned ka nö suurmeeste pojakesed) on ka lapse-saamise-viljasalv e spermapank pankrotiäärel ning nigel. Vähene kehaline aktiivsus, stress-depressioonid ja liigne edu-luulu selle viljasalve-pankroti põhjuseks;
3) otsija leiab!
OK! Ole Kaine! ja Otsi Kainet!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet