paanik 20.07.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kust leida teie ristküliku diagonaali ja prillid!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

vt. eelnevale vastus.
Ristkülik diagonaaliga annab mõttemudeli ja ka tegutsemisjuhise. Diagonaal ristkülikus näitab, et üks tekkinud kolnurkadest (vasemalt paremale ajateljel liikudes) väheneb. See iseloomustab arstirohu võtmist - põhimõtteliselt peab ju saabuma aeg, et rohtu enam ei võta.
Teine kolmnurk selles ristkülikus suureneb, pakseneb. See iseloomustab harjutusi (viis rühma) ja nende tegemine peab siis suurenema, saavutama optimaalse minu jaoks.
Kui harjutusi ei tee, siis jäädki rohtu võtma!
"Uued prillid" on uus hoiak, uus suhtumine endasse ja välisilma e lihtsamalt - mis on minu väärtushinnangud, mida võtta südamesse ja mida mõistusega vaid. Südamesse kõik ei mahu, sinna ainult - minu jaoks väga väärtuslik.
Need "prillid" asuvad sügaval südame sügavustes. Kui üleliigsed pinged "maandatud ja veidi harjutusigi tehtud, siis on südamekaevu sügavustesse võimalik vaadata ja sealt end leida. Muidu peame vaid teiste arvamusi oulisteks ning enda omi ei miskiks.
Usku vajame, usku endasse.
Leia end ja ole ise - see on õnne stardipakk. Siis leiavad teised Sind ja Sina neid!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet