üleõppimine 18.07.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

EI teagi kuidas otseselt seda muret siia kirjutada, aga püüan.
Nimelt lähedane inimene on tänu koolile ja seal olevale tempole väga muutunud, nimelt endasse tõmbunud, samas kole närviline, siis jälle vana rahu ise, teeb ettearvamatuid tegusid jms. ise on ta 24 a noormees.
Nüüd on teine kuu käes selline staadium et naissoost lähedaste isikutega ei suhtle, küsid midagi siis on kuss või ühmab midagi ebamäärast. Samas aegajalt joob oma ea kohta palju. Igatahes kaldun äärmustesse ja kui paluda tal et külastagu psühhoogi, lõppeb see sellega et tüli majas jälle. Millest see kõik tingitud on, sest see sööb lähedaste närvid totaalselt ära...........

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Üleõppimist on tänapäeval palju. Õigesti puhkamist on vähe. Kehalist aktiivsust on vähe. Psühhiaatri poole pöördumist on suhteliselt vähe.
Psühhiaater saab probleemi olemust paremini selgitada ning õigemaid lahendusi pakkuda.
Alkohol ei ole lahend.
Karsked eluviisid, sportlik eluviis, õige puhkus, vastuvõtule.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet