Mure abikaas pärast. 19.06.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minul selline lugu siis, olen mehega abielus olnud 4a ja meil on 3a armas tütar. Kõik oli nagu igati korras, mehega saime hästi läbi ja voodis ka kõik ok. Aga nüüd umbes aasta on mees muutunud, ta on närviline , käib kodust palju ära ja raha üldse elamiseks koju ei too. Kui töölt koju tuleb siis kohe internetti ja msn-i, teiste naistega suhtlema, ma pole keelanud, aga kokku saada ja helistamist pole lubanud. Noo loomulikult ta seda teeb kogu aeg ja jääb mulle pidevalt vahele.Nüüd vahetas töökohta ja seal on ta pidevalt komndeeringus, nüüd vaatan et koju enam üldse tulla ei taheta, isegi lapse sünnipäevale tuli suure kutsumise tagajärjel, palka koju pole toonud ja 3 korda olen usaldnaud teda ja oma pangakaardi andunud, et võta sealt natuke ja selgub , et ta 3 korda mu kaardi tühjaks teinud ja mulle lapsega ühtegi senti pole jätnud. Elab linnas laia elau ja on ka endale uue kõnekaardi sisse ostnud ja mulle numbrit pole andnud. Ja see kuidas ta tütresse suhtub ....ei tee kalli, ei pai kui laps jookseb issile vastu siis tõukab ära. Ainult riidleb ja lükkab eemale või läheb ise ära, miks ta nii teeb...ta nagu vihkaks meie last. Enne kui tüdruk oli alla aasta siis ainult temaga tegeles, miks selline muutus. Me tegime kõikke asju koos, süüa, koristasime , käisime väljas jne....kõik ütlevad , et lahuta ära jne. Aga ma ju armastan ja kui ta siin on paar korda nädalateks kadunud mul sis kui ta koju on tulnud , ma pole riielnud ega midagi, olen püüdnud hiljem temaga kenasti vestelda, aga ta nii kinnine inimene ja vastab mulle ainult , et ta ei tea miks ta nii teeb.Ta on nagu puberdeetist poiss, selline äkkvihaga ja ühtegi probleemi temaga lahendada ei saa, kas jookseb magamistuppa ja paneb padaja näo peale ja sis vastab et et ta ei tea....andke nõu mis ma tegema pean? Praegugi ma ei tea temast teispäeva hommikust saati midagi, pole helistanud ja tegi mu panga arve ka tühjaks, aga tean et on Tallinnas ja elab laia elu, täna sain ta töökaaslase telefoni pealt kätte , ütles et on tööl ja täna tuleb,aga siiani pole ta tulnud koju...mida ma teen temaga, samas ei tahaks lahku ka minna...mis te arvate? Kas tal on mingi haigus, et ta valetab ja ära jookseb, ta on ka kunagi endalt elu tahtnud võtta, see oli enne abielu. Ja see valetamine ja probleemide eest põgenemine on tal lapsest saati olnud. Ta ei oska enda eest seista ja on selline kinnine. Samuti see raha probleem,ta võtab palju võlgasi ja teda ei huvita tagasi maksimine. Kuidas ma peaksin temaga rääkima või mis ma pean tegema...olen nii mures. Täna on 7 päev kui ta minuga pole ühendust võtnud, tean et on tallinnas komndeeringus ja muud midagi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rahakaart enda kätte, temalt kindel summa pere ja lapse tarbeks, kodus olemise ning ära-olemise reeglid paika panna. Kui see toimib, siis jätkata, aga kui ei - teha vastavad järeldused.
Et asi paremaks läheks, siis ju vaja midagi muuta.
Haigust (tohtri vallast) ma siin küll ei näe.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet