Kas ei ole surmav? 30.05.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Olen 47a. naine. Oman 80prots. töövöimetust al.94a. Diagnoosiks on fikseeritud depressioon, segatyypi isikuhäired. Sagedased on mul paanika- ja ärevus hood. Pole nende asjade kohta uurinud, sest ei tahagi midagi teada. A.d. ei söö, sest olen nende suhtes tundlik. Tekivad köikvöimalikud körvalnähud ja yldse tunnen vööraste rohtude ees surmahirmu. Pikka aega kasutan Rivotrili. Igal öhtul neljandik. Kuid sellest on probleem tekkinud. Olen kogenud, et ärajäämisel tekivad vöörutusnähud, mida on vöimatu taluda. Esiteks paanikahäired, mis tänu rohule on suhtel. harva ca. paar korda kuus, muutuvad sagedaseks, ei maga ja yldse enesetunne on halb, syda klopib ja muidu on hirm ilma rohuta olla. Ei julge arstile sellest rääkida. Siis määrab ta asendusrohud, mida ma kardan(vöörad rohud), mis vöivad anda körvalnähte, ega leevenda siiski ärajäämanähte. Kui jätan rohu ära, kas ei vöi ära surra? Olen rohu ärajätmise töttu 5 öödpäeva uleval olnud ja siiski pidanud arsti juurde minema, sest seis oli nii hull. Kaua vöib nii magamata olla? Kas nähud ei tekita eluohtlikku seisundit? Mida ma yldse peaks tegema? Ette tänades....

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Võtke seda 1/4 tabletti praegu julgesti edasi ning paralleelselt hakake siit-sealt tervist tugevdama (kerged kehalised tegemised, mõned lihtsamad psühhoregulatsiooni harjutused, palve-meditatsiooni jõukohased variandid).
Proovige ja leiategi endale parima. Ja siis see rohukese vajadus väheneb ning kaob!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet