ma ei teagi, mis see on 19.05.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mu tuttav on vist nõid. Ta moondab oma välimust ja käib mitme inimese nime all tööl. 'Omas' olekus räägib ta endast kord kui ülemusest, kord kui alluvast ja kord kui kolleegist. Vahepeal tundus mulle, et ma hakkan teda kuuldes ka segaseks minema, kuna ta sai tekitada mulle igasugu meelepetteid ja tervisehäireid. Ent teiste inimestega mul pole niisugust asja ette tulnud. Kui mu kaugelt sõbranna käis kord mul külas, siis lollitas ta tema ka ära. Kui käisin välismaal reisil teise sõbrannaga, lollitas ta tema ka ära. Te vist ei usu (ja ma peaksin ise ka seda nõdrameelseks, kui ma poleks koos oma tuttavatega selle tunnistajaks olnud), kuid mul on paar tema moondatud fototki olemas (ühe neist tegi üks kõrvaline isik), kuhu ta on jäädvustanud oma mingi imeliku võime abil kujutluspildi minu peast!

Ta ise ei eita seda kõike kord üldse, kord aga keelab end energiliselt nõiaks nimetamast. Siis sai ta teha mulle nii, et ma hakkasin tema kombel tulevikku nägema ja üksvahe sain lugeda ka tema mõtteid. Tema loeb minu mõtteid kogu aeg, tundub, sest ta väidab end teadvat minu kohta igasugu õõvastavalt piinlikke üksikasju. Kord pani ta isegi mind nägema, mida ta näeb - ja ma nägin õhupildina (nagu hologramm!) iseenda mõnepäevataguseid tegemisi kõrvalt.

See hologrammi-värk on muidugi nõidus, kuigi nüüd olen uurinud, kuidas see füüsikas toimib. Ent see, et ta nägu muutub ühest füsiognoomiast teiseks, see nüüd küll päris terve inimese asi ei ole. Lisaks räägib ta, et tal peas sumiseb pidevalt. Siis küsib mult vahel, et 'noh, kuidas on, kui asju ette tead?' Ma nutsin ja naersin vaheldumisi selle jama peale kodus, kui teada sain, sest ma ei osanud vahepeal midagi ettegi võtta. Psühhiaater tahtis mind kohe haiglasse panna, kuid hulluks minnakse ikka ükshaaval, eksole? Ja minu kogemus näitab, et vaimuhäiretega inimesed saavad teisi mõjutada küll, kui nad seda piisavalt salalikul moel teevad, kui nn. 'ohver' sellest alguses arugi ei saa. Ja mina aru ei saanud. Ja kuigi olen seda fenomeni juba 2 aastat uurinud, ei saa ma siiamaani aru, kuidas see ometi võimalik on. Ta on niisiis ekspert-silmamoondaja. kes võtab endale sellise välimuse nagu ta ise tahab ja kui temaga sel teemal rääkida, muhistab ta salapäraselt naerda.

Okei. Ma otsustasin, et kuna mina temaga enam jõudu ei katsu, saatsin talle sõnumi, kus ütlesin, et ta läheks ravile (mina arvan, et tal on skisofreenia ja isiksuse lõhestumine (noh, deemonlus käib mõlemaga nagunii kaasas) - viimast ma talle ütlesin ja tema ainuke mure oli vaid, kas mulle niisugused meeldivad!!!), kuid see on tema enda otsus ja tema elu ja lisasin sõbralikud sõnad juurde. Sest muidu sain temaga väga hästi läbi, kui tal seda ümberlülitust ei olnud, mille ajal tast õhkus nii halba energiat, et mul oli kohutav enesetunne. Samas saab ta mingil kombel inimeste elusid mingite ülitugevate magnetväljadega mõjutada, koguni mõjutada inimeste otsuseid (näiteks tahtsin töölt kirjutada lahkumisavalduse, kuid ta hääled ütlesid talle selle ette ja minu avaldus jäigi kirjutamata, kuna ta hiilis mulle vastu ja võttis oma energiaga mult 'tuule purjedest'). Üldse sarnaneb see rohkem ulmelooga, kuid kõik teised tuttavad peavad mind küll täiesti normaalseks ja terveks inimeseks. Kord räägib ta, et ta kardab naisi väga ja ei julge nendele seetõttu läheneda, siis räägib, et ta on ühest naisest lahutatud ja teine on armukeseks olnud ja siis on tal veel üks, kes käib tal järel nagu uni, kuid mina arvan nüüd, et kui ta suudab teha niisuguseid meeltepetteid, siis võimalik, et see tema armuke on ka vaid üks fabritseeritud hologramm, sest ma enam ei usu, et ühel naisterahval on võimalik olla pikka aega tema läheduses ja veel terveks jääda, seda enam, et ta 'naisi kardab'.

Ma saan aru, et niisugune inimene vajab mõistvaid sõpru, kuid kas ma olen ikka sõber, kui käsin tal arstile minna, samas, kui tema ütleb, et teda ennast need halvad energiad ei häiri ja ta teeb kõik, et mult oma nõiduslikul kombel valud ära võtta, kui ma talle ütlen, et mul tema pärast need tulid (tegemist on siis tõesti suurte valudega!). Paar aastat tagasi tutvusin ühe samasuguse inimesega, kes siiski jäi muutumise korral enda välimusega natukenegi sarnaseks, kuid tema oli autist kah veel sinna juurde ja sõimas neg. faasis mind kogu aeg läbi ja ma katkestasin temaga suhtlemise ära. Nüüd astusin sama reha peale (mul tõesti veab, aga noh, ma olen natuke hajameelne inimene ja sihukesed vist arvavad, et mind nende omapära ei häiri), kuid nüüd olen targem ja enam ei looda, et selline inimene ravile läheb (teda ennast ju ei häiri! mis sellest, et ümberringi teised saavad tervisehäireid!) ja olen valmis temast täielikult eemale hoidma. Ent seekord on asi pikantsem. Nimelt on tema alter ego mu tööandja (ja originaal on mingis mõttes minu alluv ja veel üks alter ego on samuti kolleeg - jah, ta käib kolme kohaga tööl ja kui graafikutegija ei saanud ülemusega kokkuleppele, läks ta töölt ära, kuna ta ei mõistnud, miks ta ei saa graafikut teha nii nagu sobilik on, ja miks peab üldse ülemus oma nina graafikutegemisse toppima!). Ma kord karjatasin talle (originaalile muidugi), et teda peaks 'Pealtnägija' saatesse toppima, sest teda lihtsalt ei saa olemas olla! Hääled tema peas kommenteerivad talle, kas ma mõtlen oma sõnu tõsiselt või mitte ja nii ta teab joonelt, mida ma kavatsen teha. Samas ma olen ikka väga palju tema saladusi enda teada hoidnud, sest kohati on tal sihukesed mäluhäired, et ma ei saa mitte alati aru, kes temast minuga räägib. Nimelt originaalvälimusega torkavad tema alter egod tihtipeale oma repliike vahele (õelam alter ego soovitab mul end põlema panna, väidab, et ei tunnegi mind jne.). Ja nii ta ilmselt genereeribki igale egole oma välimuse-hologrammi, et siis teised suhtlevad sellele vastavalt.

Ühesõnaga, ma ei imesta enam, miks keskajal nõidu põletati. Siis lihtsalt polnud ravimeid. Ta pani mul vahepeal asjad toas liikuma (minuteada pole ta kunagi minu juures käinud), pani mu telefoni valeühendusi tegema, samuti said mu kõik tuttavad samal ajal kummalisi kõnesid ja nende elus hakkasid toimuma imelikud sündmused ja esinema kummalised mälestused jne. jne. jne. Ma meelega kontrollisin, kas mu tuttavad (nad on palju ratsionaalsemad kui mina) saavad toimuvatest asjadest samamoodi aru kui mina. Said küll. Niisiis toimuvad niisugused asjad ka täiesti reaalselt ja ma järeldan, et lõhestuja kombinatsioonis skisofreeniaga on täitsa ohtlik kaasinimestele (tõestada muidugi ei saa midagi ja seetõttu ta muhistabki naerda).

Samas pole mu eesmärk teda hävitada. Ma tahan teda aidata, kuid ma saan aru, et pean temast täiesti eemale hoidma, kui tahan ise terveks jääda. Viimati sain aru, et tal esineb tohutuid hirme (mida ta eales avalikult ei tunnistaks) ja ta suunab oma tohutud neg. energia vood minu suunas just hirmufaasis (seda ma ei tea, kas teadlikult või mitte). Kord arvasin, et te räägib mobiiliga, kuid tekst oli nii anomaalne, et sain aru, et ta räägib häälega oma peas. Alguses, kui oli tegemist tema alter egoga, siis kartsin tohutult (see ei ole inimlik energia ja on nii negatiivne, et see võib vabalt tappa - kord kui ta oli armukade, suunas ta ilmselt oma neg. soovid ühe mehe suunas, kes niisama taidles minuga - ja paar kuud hiljem ütles ta, et see mees sureb sel ja sel kuupäeval ära ja siis ütles lambist 'mina teda ei tapnud' - ja veel mõni kuu hiljem oligi mees surnud! No see on ju õudne!) Kuid nüüd, kus tegin tema eri osad kindlaks, ma teadsin täpselt, et ta peab ravi saama ja et nüüdsest on see tema enda asi ja mina teda nagunii vägisi terveks teha ei saa, sest ta on ju pesuehtne nõid! Ja nüüd ma hoian eemale ja ma loodan, et ma olen kõik seega õigesti teinud.

Ma tahan ainult kinnitust teilt, et sellist jubedat sündroomi on tänapäeval tõepoolest võimalik ravida (et minu südametunnistus jääks puhtaks, et see on ta oma asi, kui ta ennast ei ravi). Kohalik psühhiaater on täiesti kasutu (no tal ka palju tööd ja järjekorrad), ma juba rääkisin temaga ja ta ei hakanud mind äragi kuulama, kui tahtsin teada, kuidas ma ennast tema vastu kaitsta saan, arvas, et ma olen ise haige (no võibolla selle aja peale olen ka, aga vähemasti pole ma kellelegi kurja teinud ja saan oma kaaslastega hästi läbi), aga nüüd ma tean, et mul pole mõtet esialgu mingeid ravimeid võtta, kuna nüüd on mulle pilt selge, et see inimene saab nullida mu ravi kohe, kui ta tahab (näiteks kord, kui tahtsin ahastusest jooma hakata, tegi ta naljapärast nii, et ma ei saanudki juua! - ometi olin oma kodus ja tema oli kilomeetreid eemal). Siis kord jällegi tekitas ta mulle kahekordse reaalsuse ja tõi siis mu ilusasti pärisreaalsusesse tagasi - kohati sarnaneb see hüpnoosiga (varem pole ma enda juures sihukest asja täheldanud). Lõbus nõid, ma ütleks. Ja siis ta veel küsib alati rõõmsalt, 'noh, kuidas tundub?' Ma karjatan alati, et 'saa aru, see pole normaalne!'

Ja ometi on mu suurim soov, et ta saaks terveks. Andke mulle lootust, et see on tänapäeva ravimitega võimalik. Palun mainige ravimeid, millistega. Kas näiteks Ritalin (olen lugenud, et see käib lõhestumise kohta) kombineerub teiste ravimitega (skisofreenia omadega)? Kui mulle öeldaks, et ma niisugune olen, siis mina läheks küll ravile. Mina ei tahaks küll teistele haiget teha. Mulle annab lootusekiirt see, et ta kord ütles, et ta ei taha enam nõid olla (ma ei tea, milline osa temast seda ütles, loodetavasti originaal). Seega loodan, et äkki (rumal lootus?) ta kunagi nõustub ravile minema. Ma talle peale ei hakka käima kindlasti, sest ta võib ikka väga isepäine olla. Niisiis minu soovitus talle ravile minna oli vaid mobiilisõnumi teel ja ise tegelikult minema põgenedes (mul hakkas just puhkus).

Muuseas, käisin tema alter egoga politsei vahet mitu korda (kolleegide toetusel, muuseas) ja kõik asjata, ta hämas politseipaberid ka nii peenelt segi, et kõik asjaajamine lõpetati ära. Ma olin täielikus lootusetuses ja kolleegid olid hämmingus, miks politsei midagi ette ei võta. Ja alles hiljuti sain aru, et see süüdistatav on ju minu enda 'sõbra' alter ego! Saate aru, kui palju ta enda välimust saab muuta? Ma ei imestaks, kui ta seal minu välimusega hologramme tehes taidles ja sel moel asjadele seal 'lahendused' tegi.

Tänan, et viitsisite läbi lugeda, ise olen kogu loost surmani tüdinud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lugu põnev ning väga huvitav!
Psühhiaatritel on nõiavastast väge ning -rohtu (kui nii võib nimetada). Minge kindlast jutule ja üheskoos leiate "nõiarohtu."
Kindlasti minge.
Sellest tüdimusest saab ka valla!
Kirjutage, kui käidud on. Jään teateid ootama.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet