Psüühikahäiretega noor naine 16.05.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Aitäh vastuse eest! Kirjutan Teile veel uuesti samal teemal, sest ma ei oska ikkagi väljapääsu tekkinud olukorrast leida.
Olen ise ka sellel arvamusel, et tütart tuleks ravida. Aga probleem on selles, et ta ise pole nõus rohtu võtma ja haiglasse minema. Olen mitmeid kordi tema arstiga konsulteerinud ja selgus, et tütart tahtevastaselt haiglasse viia ei saa. Rohud on tal kodus olemas, aga ta lihtsalt ei võta neid. Ma ei oska mingit lahendust olukorrale leida. Arst arvas ka seda, et teovõime piiramine praeguses olukorras ei pruugu õnnestuda, sest tema tervislik seisund nii halb ei ole. Oleme käinud teiste pereliikmetega ja pereteraapias. Tütar ise aga sinna ei tule. Pereteraapiast ei tulnud ka välja mingit sellist põhjust, mis võiks tütre haigust esile kutsuda. Muidagi oleks teraapia olnud palju tõhusam, kui tütar ise ka seal osaleks.
Loodan väga, et saate mulle veel nõu anda, kuidas ma saan tütart (ja iseennast ka) aidata. Probleem on just selles, et tütar ise pole nõus abi vastu võtma.
Ette tänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui ravimiteta tervis halveneb, siis on ju tahtevastast hospitaliseerimist (isa-ema sügaval palvel ning nõusolekul) vaja rakendada.
Veel üks võimalus - depoorohtu kasutada peretohtri kaasabil.
Tegutseda, tegutseda, tegutseda - ütles Fichte ja ütlen ka mina.
Rohud ju on!!!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet