bruksism 15.05.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Käisin umbes aasta eest hambaarsti juures ja sain teada, et mul on sellenimeline haigus - krigistan unes väga tugevalt hambaid. Külastasin hiljuti hambaarsti uuesti ja sain teada, et olukord on veel hullemaks läinud. Hambaarsti jutust jäi mulje, et tegu on psühholoogilise probleemiga. Mind ajab hulluks, et ma seda mitte kuidagi kontrollida ei saa - ainuke variant on mitte magada. Millest see häire tuleb ja mida ma tegema peaksin? Olen noor naine ja ei tahaks kuidagi hammastest ilma jääda.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mälumislihaste ning oimulihaste funktsioonihäire on teataval määral eelsoodumuslik ( aga seda me ju enam muuta ei saa) ning suuresti vallanduv stressi-probleemide poolt ( ja seda me juba mõjutada oskame). Raviks kasutatakse AD preparaate, eriti tri-tsüklilisi ja vt. minu poolt pakutud ristkülik diagonaaliga nng "uued prillid" printsiipi.
Psühhiaater aitab ning head harjutamist.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet