kas on võimalik, et närvivapustus? 07.05.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

asi selline et mu ema on olnud alkohoolik juba kuskil 9 aastat. vanemad õed on ammu kodust jalga lasknud. isegi kaksikvend läks kaugemale kooli ja vanaema juurde elama. viimane aasta olen olnud üksinda koos vanematega. sügisel läks asi täiesti käest ära. ei teadnud mida teha.
mingi aeg viskas lihtsalt yle. vanemad ainult kaklesid. ema andis lubadusi et enam ei joo, aga need jäid ka ainult lubadusteks.
sügisel jooksin isegi kodust ära, lootes et asi paraneb, aga ei.
iga asi mis siin kodus jälle valesti on, ajab lihtsalt närvi
kunagi oli nii et kui vihastasin, siis kas hakkasin lihtsalt karjuma w sain vihaseks. nüüd on nii et kas hakkan nutma, või istun lihtsalt maas ja vahin yhte kohta. ise ei oskagi sealjuures midagi mõelda või teha.
kui palju on vaja närvivapustuseks üldse? ja kui tõsine see olla võib?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Esimene soovitus - pea nõu oma õdede-vendadega ja siis selgub mõni mõte. Võibolla annab kellegi poole minna?
Üheskoos leiate arvatavasti ka võimaluse (sotsiaaltöötaja abiga) kuidagi nende ravi korraldada.
Kolmandaks, enda närvide rahustamiseks ning pingete maandamiseks mine psühhiaatri vastuvõtule. Saatekirja vaja ei ole. Valvetohtri vastuvõtule saab suhteliselt ruttu.
Lugu parasjagu keeruline, aga üheskoos õdede-vendadega ikka midagi välja mõtlete.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet