depressioon või psühhoos 29.04.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minu abikaasa haigestus ja perearst suunas ta psühhiaatria haiglasse.Esialgne diagnoos oli sügav depressioon. Esimestel päevadel haiglas tundus,et kõik hakkab vaikselt liikuma paremuse poole, meid lubati veidike kahekesi jalutama ning ta jutt polnud kül päris reaalsusele vastav kuid ka mitte õuduste rada,hakkasin märkama, et lisaks süütundele ja põhjendamatu karistuse ootamisele lisandus veel jälitamise luul siis, siis piinamise ootus, siis kindel veendumus, et ta haiglas pekstakse karistuseks poolsurnuks, arstid ignoreerivad teda,et teda peetakse simulandiks ja kõik teavad seda ja nii edasi.Nüüdseks on ta haiglas olnud 25 päeva ja tema suhtes kohaldatakse tahtevastast ravi.Sellest saan ma aru,et ravi ta vajab, küsimus on minu poolt selline:millest võiks olla tingitud tema vaimse tervise märgatav halvenemine haiglas ja millal ma abikaasana võiks hakata lootma esimest naeratust lootust, et homme tõuseb päike, hetkel on meie koduõuel sompos ja vihmane

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Küsimus ei ole "märgatavas halvenemises haiglas," vaid selles, et haigusel on oma "loogika" ja kulg. See võinuks juhtuda ka Vanaema juures maal. On tore, et aru saate ravi vajadusest ning toetate tohtrite tegevust selles osas. Psühhootilisi seisundeid on mitmesuguseid ja osadele küsimustele vastuse andmine vajab aega, vajab jälgimist. Ravimite toime samuti.
Ravitohtri selgitused on antud juhul kõige olulisemad. Küsige-vestelge tohtriga julgesti.
Kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet