Ema pärast mures olev tütar 22.04.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Enne möödunud aasta sügist oli emaga OK, ta tegi karjääri ning teenis uskumatult head palka. Töö oli muidugi nõudlik kuid kõik vajalik oli tal olemas.. auto,lappar, mobiil jne. Nüüd viimased pool aastat on asi aina hullemaks läinud, ta tarvitab mingeid väga tugeva toimelisi rahusteid...näeb välja nagu oleks umbjoobes. Asja tõsidus jõudis kohale selle nädala alguses, kui minuga võeti ühendust ema töö juurest. Selgus, et oli (esimest korda) uimas peaga sinna ilmunud. Muidugi töö kollektiiv on neil väga meeldiv ja nad on väga mures ja tahavad aidata. Aga võta näpust- ema ise lase end aidata. Ta ei tunnista ja valetab mulle, et pole midagi tarvitanud, et rahustid vaid isa jaoks. Isalgi on rasekid aegu, kuid meelemürke ta ei kasutaks iialgi. See on täiesti võimatu olukord, ma tunnen et ma ei oska midagi teha. Ausalt öeldes ma ei tunne teda enam ära.. Kodus on emal ja isal kaks last 10 ja 7 aaastane, ise elan eraldi oma mehega, kuid mitte kaugel ja suhtleme üsna tihedalt.
Pragune meeleolu on küll täiesti null ja ei oskagi midagi teha..
Mida teha, et saaks ema ja isa sinnamaale, et nad (eriti ema) võtaks abi vastu vaid ei ajaks sõrgu vastu ...minu kannatus on katkemas oma elu vajab ka hoolt ju.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rahusteid-ravimeid on mitmeid. Neid ilmselt vaja vahetada, et sõltuvusest priiks saada. Nii tulebki Emale öelda. Tohtri jutule on vaja Ta saada. Telepaatiliselt jääb sekkumine nõrgaks.
Kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet