Peas pressib. 11.04.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Olen 25 aastne naine, 1 lapse ema. Mureks ärevus ja paanikahäire, mille raviks võtan Seroxati neli nädalat nüüdseks (kolmveerand tbl hommikul). Aeg-ajalt nagu oleks juba veidi parem paanika ja ärevuse koha pealt. Teen ka kõiki muid häid soovitusi (kepikõnd, ujumine, spad, värske õhk, aiatöö, piisav uni, ei kohvile-suitsule-alkoholile, toit tervislik jne). Mureks on raskused töö tegemisega, nimelt hakkab juba enne lõunat peas tugevasti pressima, meelekohtades ja otsaees (uuringud tehtud peast ja kõik korras, samuti muu tervis füüsiliselt korras). Pea tina täis tunne tekkis koos esimese paanikahooga ca pool aastat tagasi, kuid surve on praegu ka siis, kui ärevusest pole lõhnagi. Töö on põnev ning nõuab üksjagu mõtlemist (tõlkimine, turuuuringud, äriplaanid, inimeste nõustamine jne). Samas seda tööd olen teinud u 4 aastat ja selline mure on uus minu jaoks. Õhtuks olen sellest survest ja väsimusest ikka suht oimetu, kuigi töö väga meeldib ja ka muu elu on korras. Võtsin vahepeal ka kuuajase puhkuse, et äkki mõjub, aga ei midagi paraku paremat. Lootsin väga, et antidepressant siis aitab selle vastu, aga siiani küll mitte. Kommentaare, soovitusi? Minu mõistus hakkab otsa saama?

Parimat Teile kõiges ja kaunist kevadet

S.V

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Olete tubli, et lahendusi otsite. Kes otsib, see leiab. Praegustele katsetamistele lisaks (või isegi asemel) tehke minu harjutust - rahulikult ja mõnuga.
Vajadusel võtaksin kasutusele ka Flunanxoli 0,001 hommikul.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet