Unetus? 01.04.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mu noormees on 17 aastat vana. paar aastat tagasi tuli tal läbi elada raskeid päevi. Mõnikod ka praegu ta nutab selle pärast. Samas ta on väga elurõõmus ja elav, tihti naeratab ja naerab. Aga.... umbes 2 kuud ei saa ta normaalselt magama jääma. Mõnikord tal võtab 2 päeva, et und saada. Siis magab 14 tundi järjest. Räägib, et öösiti tal värisevad käed ja jalad. Und saab ainult mõneks hetkeks ja siis jälle ärkab ülesse. Mida te soovitaksite? Kas me saame sellega ise hakkama või tuleks pöörduda mõne arsti juurde? Mis arst see siis oleks? Suur tänu teile.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mis on unetuse põhjuseks praegusel ajal?
Alustuseks sobib apteegist saadav: rahustavad teed, Une-Mati tilgad jne.
Pingeid aitab maandada minu harjutus, õige töö- ja puhkerežiim.
Aidata saab nii peretohter kui ka psühhiaater. Psühhiaatri jutle minekuks saatekirja vaja ei ole.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet