Mida teha? 22.03.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Viimasel ajal on nii, et peas mingi mõte ütleb, et katsu seina või tee mingit teist asja. Kui ma keeldun seda tegemast siis mõtlen et mul läheb halvasti. Nüüd enne magama minekut ma pean näiteks 10 korda seina katsuma või siis vaatan inglise sõnaraamatus neid sõnu mida ma ei tea. Kui ma ei tee seda siis ma mõtlen et mul läheb nt koolis või spordis halvasti, aga kui teen siis mõtlen, et kõik läheb hästi. Mida ma peaksin tegema, et sellest üle saada? Kas mu ebausk on liiga suur?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sundmõtteid on nooruses kõigil olnud. Kõigil. Hästi mõjub selle sundmõtte "väljasurumine" mõne muu mõttega. Näiteks, hakkad mõttes END KIITVAT luuletust tegema. Järgmine "nipp" on ka hea. Kui paned vasema käe pöidla ja nimetissõrme otsakuti kokku (tekib nagu o-tähe kujuline rõngas), siis saad need sundmõtted ära kustutada nagu arvutiga - kustad asju-mõyyeid või suunad nagu arvuti prügikasti ja "sirinal" lähebki ära.
Hästi mõjub mõni apteegist saadav rahustav tee (või on kodus midagi).
Mõnus sportlik aktiivsus on ka hea.
Igast murest saab üle!
Saad ka sellest.
Kõike head,
Jüri O.-M. Ennet