kas stressist hakkab nahk sügelema 18.03.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

sügelus tekib survest nahale, või/ja õhtuti kas taldadelt või peopesast(olen kasutanud ka seenevastast kreemi profülaktika mõttes kuigi nähtusi pole).perearst saatis allergoloogi juurde testidele. vastused negatiivsed.arvab et äkki närvidest.allergoloog ei oska aidata sest testid ei näita midagi.PAlun aidake. Ma enam ei jõua ennast vaos hoida et mitte nahka katki kratsida. Ja soovin rasestuda aga allergia ravimeid ei soovitata siis võtta. Suur aitähh abi eest.
aa, ma olen antidepressante kah võtnus. nii umbes 2 aastat tagasi. ravi jäi pooleli(5kuud)kuna mu elukaaslane ei tyoetanud mu soovi ja mul endal raha ei jätkunud

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tore elukaaslane, kes ei toeta! Või kuidas?
Nahk on piir-organ sisekeskkonna ja väliskeskkonna vahel ja sellest tuleneb, et seda mõjutavad nii sisemised kui ka välimised tegurid. Nii sise- kui ka välisfaktorite kaudu saab teda ka paremuse suunas mõjutada: jälgida Teile sobilikku toitumist, und ja töörežiimi, kehalist aktiivsust, riideid (mis ei ärrita) ja loomulikult ka närvid-närvid e rahulikkus.
Nahaarst ütleb seene küsimuses täpselt - niisama seda seenerohtu ka vaja ei ole. Rahustavad teed apteegist tulevad kasuks. A ja D vitamiini kerged kuurid on head. Mõnus kehaline aktiivsus ja higistamine ning see higi siis paariks tuniks nahale jätta (hiljem end pesta). Liigne seebiga pesemine ka kuivatab nahka jne.
Ise jälgides leiate kõige parima lahendi.
Lapse mõte on hea, aga elukaaslane olgu ikka selline, kes toetab ja rohkemgi veel!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet