xanaxi ja (või) remeroni üledoos 05.03.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere doktor,
mu abikaasa (N) on 6-8 aastat olnud alkoholisõltlane.viimased 5 kuud on ta suutnud vastu pidada ilma alkoholita,võttes pidevalt arsti poolt välja kirjutatud antidepressante (xanax,remeron,võibolla veel midagi).viimased paar nädalat tarvitab ta aga neid nii ohtralt,et tal on pidevalt mälulüngad,kordinatsiooni-ja kõnehäired,jutt on "segane",vahel jääb ta tukkuma isegi seistes.mitu korda on ta kukkunud maha toolilt.nädal tagasi kukkus pea lõhki, kiirabis õmmeldi.paar päeva tagasi unustas ta 5 tunniks koera kinniseotuna linnas ühe poe juurde.tablette on ilmselt peidetud majja paras tagavara,sest nüüd viimane nädal aega ongi inimene ainult magavas või "pilditus" olekus. kas on seadust,mis lubaks kohaldada tema kohta sunniviisilist paigaldamist mõnda raviasutusse,kuna kardan ,et kodus olles on ta ohtlik iseendale.ja ka minul on juba närvid päris "läbi" kogu sellest jamast.kuidas õnnestuks naist sellest "tsüklist" välja tuua? ise käin iga päev tööl ja ei saa ju kogu aeg ta kõrval olla...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Probleemi aitab lahendada see tohter, kes neid arstimeid kirjutab. Võtke ravitohtriga ühendust.
Ravimi küritarvitamise kõrval on võimalikud ka muud häired. Vaja täpsustada.
Tahtevastast hospitaliseerimist see "lugu" hetkel küll ei võimalda. Meil on praegu ülima liberalismi periood, ka tervisekahjustuse valdkonnas. Unustatakse, et sotsiaalabi tuleb aga meie kõigi taskust.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet