vist kiiksuga n 50+ 20.02.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kui kõnnin mööda treppi, loendan astmeid, kui võtan puid, loendan halge, kui võtan salvest kartuleid, loendan neid jne.jne.jne. ja nii pidevalt. Võiks ju vanaduse kaela ajada, aga sama asja panin mõnikord ka 30selt tähele. Nüüd lausa igapäevaseks asjaks muutunud. Ei ela üksi. Ei ole kooner. Ei ole raamatupidaja. Mis võttega sellest lahti saaks?Aitäh!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tahtevastaseid mõtteid e. sundmõtteid on teataval määral kõigil olnud või on. Aga need ei tohi liigselt häirivaks muutuda. Mida teha? Üks võimalus on need teiste mõtetega kõrvale suruda: mõnda salmi peast ütelda või siis mõnda luuletust ise luulelema jne. Hakake end kiitma: kartul ja .. olen töökas, järgmine kartul ... olen südamlik jne. Nii saab kartulid korvi ja kiitustki parasjagu. Sellest kiitlemisest või siis luulest alustagegi.
Arstirohtu hetkel küll vaja ei ole. Võib-olla avastate enda juures veidi või parasjagu Koidulat või Haavat...või enda luulelemise annet.
Kas kodumaine kartul on euro-turu-kaubast tunduvalt parem?
Parasjagu rumalavõitu küsimus.
Ja teistelegi soovitus - eelistage ... Esivanemate maad ja selle maa saadusi!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet