Kõrvade müra talumatus ärevushäirest??? 27.01.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Olen 25 a naine, ühe lapse ema. Mureks siis ca 4 kuud kestnud ärevushäire ning kõrvade müratundlikkus ja kaelavalu ja pearinglus. Ilmselt siis need kõik ärevushäirega kaasa käivad asjad. Tahtsingi just küsida selle müratundlikkuse kohta- nimelt käivad teatud helid väga tugevalt kõrvadest raginaga nagu järelkajana läbi- nt lapse hääl, koerte haukumine, vastu taldrikut kahvliga kolks. Kas on siiski võimalik kõrvade mure panna ärevushäirega ühte patta, või tasuks seda edasi uurida? Pearinglus, nagu ma aru saan , võiks ka käia nii ärevuse kui ka kõrvade juurde? Äkki annate natuke head nõu:)
Parimat
Siiri

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Pingeseisundis muutuvuad ka meeled tundlikumaks. Põhjus eelkõige stressis. Pearinglus viitab vererõhu ja verevarustuse tundlikkusele stressi suhtes.
Tegutsemiskava:
a) stressi vähendamise ja maandamise nipid (vt. varasemaid soovitusi),
b) kehaline aktiivsus,
c) minu harjutus (see viie osaline, esimene osa - ringutus-sirutus ja siis ette-alla painutus ning kukal-kael-õlad ja vöökoht lõõgastada. Algasendisse (püsti asendisse) end "rullida", et lõõgastus kaelas, õlgades püsiks.
Tegutsege,
Jüri O.-M. Ennet